Jingai-san no Yome

Manga „Jingai-san no Yome (Jingai’s Wife)„autorstwa Yu Aikawy otrzyma telewizyjną adaptację anime, która będzie miała premierę jeszcze w tym roku.

Czteroczęściowa manga opowiada o 16-letnim uczniu Torami Hinowa, który uczęszcza do męskiego liceum. Torami Hinowa poślubia tajemniczą i puszystą formę życia o imieniu Kanenogi.

Manga wyszła w czerwcu 2016 r. na stronie internetowej Ichijinsha Zero-Sum Online. Natomiast piąty tom zostanie opublikowany 25 czerwca.

Fukigen na Mononokean II

Anime „Fukigen na Mononokean” będzie miało 2 sezon!

Oficjalna strona internetowa anime Kiri Wazawy „Fukigen na Mononokean” ujawniła w piątek informacje na temat drugiego sezonu.
Poprzednia część była emitowana w 2016 roku.

Anime opowiada o uczniu szkoły średniej Hanae Ashiya, którego prześladuje yokai, przez co źle się czuje. Pewnego dnia znajduje informacje kontaktowe do egzorcysty zwanego „Mononokean” . W ten sposób udaje mu się poznać Haruitsuki Abeno – ponuro wyglądającego młodego mężczyznę. W zamian za rozwiązanie problemów Ashiya zaczyna pracować dla Abeno.

Shika no Ō

Na twitterowym koncie wydawnictwa Kadokawa Bunko pojawiła się informacja o realizacji anime na podstawie powieści fantasy pióra Nahoko Uehashi  pod tytułem „Shika no Ō” .
Kadokawa pierwotnie opublikowała powieści w dwóch tomach jednocześnie – we wrześniu 2014 roku, a następnie ponownie wydała serię w czterech tomach w czerwcu i lipcu 2017 roku. Do tej pory przedrukowano ponad 1,5 miliona kopii tego dzieła.

Historia skupia się na Vanie, szefie grupy żołnierzy, którzy spodziewają się umrzeć walcząc o swoje ziemie przeciwko dużemu imperium, które chce włączyć je do swojego królestwa. Podczas walki Van zostaje wzięty do niewoli i uwięziony w kopalni soli. Pewnej nocy sfora dziwnych psów atakuje kompleks, po czym wybucha tajemnicza choroba. 

Podczas ataku Van korzysta z okazji, aby uciec, i poznaje młodą dziewczynę. Gdzieś indziej krążą plotki, że tylko imigranci zapadają na tę tajemniczą chorobę. Naukowiec medyczny Hossal ryzykuje życie, aby znaleźć lekarstwo. Lekarze badają również ojca i dziecko, którzy prawdopodobnie przeżyli chorobę. W czasie lektury poznajemy skomplikowane historie i odkrywamy więzi łączące bohaterów.

Mayonaka no Occult Kōmuin

Oficjalne konto na Twitterze strony internetowej Kadokawy ogłosiło w czwartek, że manga Yōko Tamotsu – „Mayōaki no Occult Kōmuin” otrzyma adaptację. Tamotsu opublikował swoje dzieło w miesięczniku „Asuka” wydawnictwa Kadokawa w maju 2015 r.

Współczesna manga fantasy skupia się na Aracie Miyako, nowym pracowniku rządowym przydzielonym do działu „Nighttime Regional Relations” biura Shinjuku Ward Office. Każdy z 23 oddziałów w Tokio ma jeden taki wydział, który powołano do rozwiązywania zjawisk paranormalnych i okultystycznych. Arata posiada unikatową umiejętność zrozumienia nieludzkiej mowy. Spotyka yōkai (nadprzyrodzoną istotę)  w parku Shinjuku Gyoen, który nazywa go Abe no Seimei (imię historycznego japońskiego okultysty i wróżbity).

JoJo no Kimyō na Bōken: Ōgon no Kaze

Jojo otrzyma piąty sezon anime w październiku.

Pozycja kontynuuje historię z wcześniejszych części mangi Araki JoJo’s Bizarre Adventure, kiedy Jotaro prosi Koichi, by wyruszył do Neapolu, aby zbadać osobę znaną jako Haruno Shiobana, której prawdziwe nazwisko zostało później ujawnione jako Giorno Giovanna. Opowieść następnie podąża za Giorno realizującym swój cel wzniesienia na szczyt grupy mafii w Passione i przekształcenia jej w grupę honorowych złodziei.

Która zapowiedź anime najbardziej was zaciekawiła?

Podziel się informacjami na:

One thought on “Zapowiedzi anime – czerwiec #1”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *