Siedząc i oglądając anime wpadłem na pomysł, aby robić co 3 miesiące zbiór moich ulubionych postaci z anime z bieżącego sezonu. Tak oto powstała ta lista. Moi drodzy – oto TOP 5 moich ulubionych postaci z sezonu wiosna 2018!

5. Sakuyo Mikage – Mahou Shoujo Ore

Jeżeli nie znacie tej serii, to może nawet lepiej. Pomimo tego, że seria ta to parodia, posiada ona w swojej historii ciekawe postaci! Sakuyo kupiła mnie swoim podejściem do życia i jej zachowaniem w wersji Ore – jest zdeterminowana, a jednocześnie zrobi wszystko, aby uchronić swoją ukochaną Saki przed złem. Podoba mi się ten kompletny przeskok pomiędzy spokojną i opanowaną dziewczyną a zdeterminowaną i czasem nawet brutalną Ore. Nie wiem, dlaczego akurat ta postać znalazła się na tej liście. Może to przez Wataru Hatano, który podkłada głos pod męską wersję tej postaci. Niemniej postać bardzo mi się podoba!

4. Special Week – Uma Musume Pretty Derby

O tak zwanych „konikach” mówiłem na swoich audycjach dużo. Pomimo tego, że nie jestem fanem tego sportu, seria bardzo mi się spodobała. Mamy tam mnóstwo postaci, w których możemy szukać kandydatki na… konio-żone, ale jedna postać spodobała mi się najbardziej i jest to główna bohaterka – Special Week. Jest bardzo zdeterminowana, brnie do celu jednocześnie popełniając głupie błędy, które z wyścigu na wyścig uczą ją, co to znaczy być szybkim koniem. Dodatkowo nie jest to postać w żaden sposób negatywna i za każdym razem, kiedy widzę jej fantastyczne włosy, coraz bardziej nie mogę doczekać się gry, która nadchodzi do nas wielkimi krokami. Szczerze mówiąc Special Week walczyła o to miejsce z innymi postaciami – Silence Suzuka i Daiwa Scarlet – no ale wygrała ona. Nie wiem, może dlatego, że jest szybsza?

3. Genzou Wakabayashi – Captain Tsubasa

Tutaj to już klasyka. Nowego Tsubase ogląda mi się fantastycznie. Fala nostalgii, przelewająca się po tej serii aż zachwyca. No ale kto może być w tej topce jako najlepsza postać, jak nie wspaniały On – Wakabayashi. Za dzieciaka każdy chciał stać na bramce i bronić jak Genzou. Sam, oglądając wyczyny tego bramkarza przypominają mi się moje wyczyny na boisku piłkarskim za dzieciaka. Byłem jak Wakabayashi – nie licząc kilku stłuczeń i zwichnięć, to byłem nawet w tym dobry… no prawie. Genzou w ramach nostalgii zasłużył na honorowe trzecie miejsce.

2. Tsubasa Katsuki – Comic Girls

Tsubasa jest… dziwna. Z jednej strony podoba mi się z wyglądu, ale z drugiej wygląda na to, że jest to jedna z lepszych postaci typu Ikemen, jakie widziałem w anime. Mądra, pracowita, utalentowana mangaka, która ma pewne problemy osobowościowe, tym bardziej, kiedy wkręci coś sobie do głowy i udaje jednego z bohaterów ze swojej własnej mangi shounen. Jednak Tsubase polubiłem za tą jej „normalną” osobowość, potrafi usiąść, porozmawiać na poważnie i pomóc osobie, która poprosiła ją o ratunek. Tym bardziej że twórcy anime bardzo mocno skupiają się na łączeniu Tsubasy z Koyume, co (pomijając wątek Yuri) dodatkowo buduje w tej postaci ten feeling żony/męża idealnej/go.

1. LLENN/Karen Kohiruimaki – Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online

No i oczywiście Ken… Kto mógłby być pierwszy na tej liście jak nie loli… No tak, według mnie, LLENN to najlepsza postać tego sezonu. Nie tylko jeżeli chodzi o osobowość loli, ale determinacje i jej przywiązanie do prostych rzeczy. Sam bym się zdenerwował, kiedy mój P-chan został zniszczony podczas gry. Jej prawdziwa „ja”, czyli Karen również mi się podoba. Nie jest heroiczna, nieustraszona i niezniszczalna. To prosta, miła kobieta z dużym kompleksem z powodu swojego wzrostu. Karen to jedna strona medalu, jednak postać LLENN kupiła mnie swoim wyglądem. Różowy loli króliczek walczący P90 w Battle Royale? Gdzie mogę kupić tę grę!? Ale mówiąc poważnie, pomimo hejtu na serię, postać LLENN przez te 2 miesiące dostała więcej osobowości i głębi, niż moja ulubiona (sarkazm) postać Kirito. Czekam na dalsze przygody LLENN i Pitohui!

 

A jakie są Wasze ulubione postaci z tego sezonu? Piszcie w komentarzach a ja się Wami żegnam i zapowiadam, że już niedługo pojawi się kolejna lista, która powinna zainteresować sporą ilość osób.

Podziel się informacjami na:

One thought on “Top 5 – postaci wiosna 2018 wg Kena”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *