Postanowiłem zrobić inną, ciekawą topkę na temat, który jak wiecie bardzo się interesuję – fikcyjne zespoły! Oto zestawienie moich pięciu ulubionych zespołów i grup, które pojawiły się w anime!

5. BUD VIRGIN LOGIC // Show by Rock!!

Zaczniemy od ciekawostki. BUD VIRGIN LOGIC to zespół muzyczny z anime „Show by Rock!”. Jest to grupa, która jest tak naprawdę „tą złą” w anime i powoduje największe szkody w drugim sezonie. Tworzą one muzykę, która niszczy „dobre” muzyczne serca a wzmacnia te złe. Pomimo tej złej aury, przez wielu fanów projektu SB69(bo taki jest skrót tego projektu), zespół ten uważany jest za najlepszy. Mocne klimaty muzyczne, dźwięki nawiązujące do muzyki gotyckiej i fantastyczny wokal. Polecam przesłuchać choć jeden utwór.

4. Quartet Night // Uta no prince sama,

Pomimo uważania tej serii za słabą, to nadal uważam, że muzyka w Utapri jest fantastyczna. Moim ulubionym zespołem w tym projekcie jest Quartet Night – czteroosobowy zespół, który kupił mnie swoim repertuarem i brzmieniem. Piosenki są fantastyczne – nawet ich solowe bądź duetowe występy brzmią cudownie, gdy ich głosy łączą się w dobrze zgrywający się chór. Nie patrzcie na serię, zwróćcie uwagę na muzykę, która ta seria dostarcza! Jeżeli nie znacie tego zespołu czterech mężczyzn, to zapraszam do zapoznania się z tematem, bo naprawdę warto!

 

3. Queens of Music // Senki Zesshou Symphogear

Duet Tsubasy i Marii jest fantastyczny. Tym bardziej że głosy za tym stojące są jeszcze bardziej epickie. Queens of Music to tak naprawdę duet dwóch wspaniałych głosów – Nany Mizuki oraz Yoko Hikasy. Te dwa głosy wspianiale komponują się ze sobą, co wprowadza naprawdę niezłą harmonię w muzyce, która, idąc śladem Symphogeara, nawiązuję do muzyki elektronicznej. Zresztą, sam duet w anime, czyli Tsubasa i Maria to fantastyczne postaci, które sporo ze sobą przeżyły i wiedzą, co tak naprawdę znaczy muzyka.

 

2. Aqours // Love Live! Sunshine!

Niespodzianka, idolki z Aqours nie są na pierwszym miejscu! Dziewięć dziewczyn, w których możemy usłyszeć naprawdę wiele głosów, doprowadzają mnie do obsesji. Słuchając niektórych ich piosenek, na przykład „Happy Party Train”, przypominają mi się czasy, kiedy godzinami słuchałem utworów poprzedniej grupy – Muse. Tak jak w poprzedniej części, znajdziemy tutaj głosy profesjonalistek, jak i dziewczyn, które ze śpiewaniem radzą sobie nieco mniej, co według mnie jest dobrym posunięciem, bo-wbrew pozorom-nie każda idolka potrafi śpiewać. No i oczywiście mamy moją ukochaną Kanan, której głos Suwawy czaruje mnie za każdym razem 😉

 

1. Roselia // BanG Dream! Girls Band Party

Ci, którzy słuchają moich audycji zapewne znają ten zespół. Wspieram projekt Bang Dream od początku ich zapowiedzi. Wiedziałem, że pomysł mieszania anime, gry oraz prawdziwych koncertów wypali. Tak oto powstała Roselia – zespół, który cieszy się naprawdę wielką popularnością w Japoni. Uwielbiam Roselie za ich fantastyczne piosenki, w których znajdziemy piosenki rockowe, ale także spokojniejsze, jak na przykład Hidamari Rhodonite czy Kiseki. Roselia ma także w swoim repertuarze covery, między innymi słynny opening z pierwszego sezonu Shingeki no Kyojin. Poza muzyką, zespół w projekcie wygląda naprawdę ciekawie. Ich stroje są naprawdę niezłe, postaci które reprezentują są ciekawe i przyjemne w oglądaniu a ich Seiyuu są naprawdę niezłe w graniu na żywo. Polecam!

A jaki jest Wasz ulubiony zespół z anime lub z innego projektu? Zapraszam do dzielenia się komentarzami!

Podziel się informacjami na:
error

3 thoughts on “TOP 5 – fikcyjne zespoły/grupy muzyczne Kena”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *