Shoujo Kageki Revue Starlight to anime, które nie cieszy się zbyt dużą popularnością za granicami Japonii. Prawda jest jednak taka, że Bushiroad wkłada w ten projekt sporą ilość pieniędzy, co widać. Dzisiaj opiszę właśnie to anime, które jest… ciekawe…

Shoujo Kageki Revue Starlight opowiada historię Karen – dziewczyny, która uczęszcza do specjalnej szkoły aktorskiej, gdzie ćwiczy się nie tylko aktorstwo, ale i gimnastykę oraz śpiew. Dlaczego? Otóż bohaterki tego anime są aktorkami… musicali! Cóż, przynajmniej na to się zapowiadało. Prawda jest jednak inna.

Głównym atutem anime jest jego dziwność. Porównuje go do mojego ulubionego Symphogeara – mamy tutaj okruchy życia, walki podczas śpiewania i dziwną tajemnicę, która unosi się nad produkcją. Okazuje się, że ukryta winda w szkole, sprowadza bohaterki do dziwnej piwnicy, gdzie znajduje się specjalna scena, przeznaczona do walk. Nieznany jest jeszcze powód pojedynków na takiej arenie, ale ma to związek z czymś głębszym, co będzie się ciągnąć przez całą fabułę. Walki odbywają się w stylu musicali, które mieszają walkę oraz śpiew. Najbardziej podoba mi się to, że sceneria na tej arenie zmienia się pod względem tego, co dzieje się w musicalu. Wygląda to naprawdę dynamicznie i ciekawie, co naprawdę mnie zaciekawiło.

Celem tych walk jest sprowadzenie specjalnego płaszcza na ziemię. Płaszcze te, posiadają wojowniczki, które wstąpiły na arenę. Ta cała „przemiana” szkolnego mundurku na strój do musicali została wykonana w bardzo ciekawy sposób – animacja pokazuje proces produkcji takiego stroju a następnie ukazuje bohaterkę w całej okazałości. Sam proces zrzucenia płaszcza wykonany jest w specyficzny dla musicali sposób. Nie powiem, wygląda to bardzo ciekawie.

Jestem ciekaw tego, jak rozwinie się historia tego anime. Naprawdę trzymam za nie kciuki i wierzę w to, że Bushiroad wie co robi, tworząc ten projekt. Zresztą popularność prawdziwych musicali z tej serii, gdzie występują Seiyuu z tej produkcji pokazuje, że mamy do czynienia z prawdziwym fenomenem. Poczekamy, zobaczymy!

Podziel się informacjami na:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *