Ayasa Itou (z lewej) wraz z Aimi (z prawej)
Hej! Tu znowu Ken i jego luźne artykuły! Seiyuu Land to seria, która ma za zadanie przybliżyć nieco sytuację dotyczącą japońskich aktorów i aktorek głosowych. W każdym kolejnym artykule przedstawiać będę jednego bądź kilku Seiyuu, którzy wyróżniają się czymś spośród innych. W pierwszym „odcinku” chciałbym przybliżyć Wam sytuację dotyczącą dwóch aktorek głosowych – Aimi oraz Ayasy Itou. Dlaczego zestawiam ich razem? Dlaczego takie zdjęcie na górze? Zainteresowani? To zapraszam to tańca czytania!

Zacznijmy może od krótkiego przedstawienia naszej pierwszej aktorki – Ayasa Itou! Ayasa Itou znana jest mi z projektu Bang Dream, w którym odgrywa rolę Arisy Ichigaya – pianistki Poppin’ Party. Przygoda z pianinem Ayasy oraz postaci, którą odgrywa jest bardzo podobna, przez co aktorka od razu kojarzona jest z Arisą. Jej charakter nie jest może tak ekstremalny, ale według członkiń zespołu Ayasa często rozkręca się i wczuwa w postać. Prywatnie jest osobą bardzo spokojną i pomocną dla innych, przez co wiele innych aktorek głosowych często robi sobie zdjęcia z naszą bohaterką, tuląc ją niczym najlepszą przyjaciółkę.

Drugą bohaterką jest Aimi, która prywatnie nie zdradza swojego nazwiska, więc pomimo tego, że da się znaleźć je w internecie, pozostańmy przy jej pseudonimie. Aimi również poznałem przy okazji projektu Bang Dream, w którym odgrywa rolę Kasumi – energicznej dziewczyny z marzeniami. Aktorka tak jak jej postać w projekcie gra na gitarze elektrycznej podczas koncertów. Charakter Aimi jest jednak nieco inny od postaci Kasumi. Prywatnie to osoba, która bierze wszystko „na klatę”. Członkini zespołu Poppin’ Party odpowiadali w wywiadach, że każdy z nich miał problem z pewnością siebie, miewały nawet załamania nerwowe, stresując się o to, czy będą wystarczająco dobre, aby sprawić, by fani podczas koncertów byli zadowoleni. W tych problemach miała pomagać właśnie Aimi, która nazywana jest „Starszą siostrą”. Aktorka postrzegana jest jako przyjacielska i bardzo dojrzała kobieta, z mocnym, męskim charakterem.

Co łączy te obie aktorki, że postanowiłem napisać o nich cały artykuł?

Zacznijmy tę opowieść od momentu poznania się naczych dwóch aktorek. Aimi oraz Ayasa po raz pierwszy poznały się podczas castingu do projektu Milky Holmes Sisters Auditions. Był to poboczny projekt znanego Milky Holmes. Ayasa wygrała casting, zostając wybrana spośród aż 2000 innych kandydatek. Po castingu poznała Aimi, z którą utworzyły zespół Milky Holmes Feathers. Dzięki temu, w 2015 roku mogła przeprowadzić się do Tokyo i wstąpić do tej samej agencji co Aimi, czyli agencji Hibiki.

W 2015 roku wygrała również casting do projektu Bang Dream, w którym jako jedyna miała doświadczenie w grze na keyboardzie. W wywiadzie stwierdziła, iż ćwiczyła całe dnie i noce tylko po to, aby pokazać innym, że jest najlepsza. Przyznała również, że gdyby nie Aimi, nie wie, czy dałaby radę brnąć do przodu. Aktorka brała swoją koleżankę jako wzór do naśladowania. Sama Aimi wypowiadając się na temat początków w projekcie, mówiła, że bardzo często pocieszała swoje przyjaciółki z zespołu, w szczególności Ayase, która na początku miała największe załamania i często płakała. Od początków ogłoszenia projektu w 2015 roku, Ayasa oraz Aimi wrzucały na swoje konta na Twitterze wiele zdjęć i filmików, z głównym udziałem naszych bohaterek. Częste szybkie selfie czy pozowane zdjęcia aktorek to norma na ich twitterze po dzień dzisiejszy.

W 2016 roku, podczas wywiadu, Ayasa przyznała, że jest lesbijką, jednak nie wie, czy pozostanie „w tym statusie” jest OK czy nie. Podczas tego samego wywiadu, dziennikarz zadał trafne pytanie – czy jej bliska relacja z Aimi jest powodem tego wyznania. Aktorka odpowiedziała, iż jej relacja z Aimi jest czymś więcej niż „starszą siostrą” oraz „tylko przyjaciółką” a w Aimi widzi swojego rodzaju „chłopaka, który ją ochroni”. Aimi również skomentowała te słowa, przyznając, że jej relacje z Ayasą są „czymś więcej niż przyjaźń”. 

Aimi znana jest ze swojej ekstrawertyczności, przez co często zaprasza do swojego domu swoje przyjaciółki. Nie jest zatem tajemnicą, iż Ayasa bardzo często uczęszcza do domu przyjaciółki, zostając nawet na noc. Aktorka przyznała, że uwielbia spędzać swój wolny czas z Aimi i jej siostrą, z którą mieszka. Sama Aimi przyznała w programie Seiyuu Laboratory, że Ayasa jest u niej prawie codziennie i nie boi się do tego przyznać. Jej siostra skomentowała te słowa, mówiąc, że tak przyzwyczaiła się do widoku Ayasy w domu, że nie zauważyłaby tego, że przeprowadziła się ona do ich domu. Dodatkowo w tym samym programie, Aimi przyznała, że lubi ona zarówno mężczyzn i kobiety, precyzując kobiety do miana „kawaii shoujo”

Nie można odmówić uroku relacji pomiędzy Ayasą a Aimi, pomimo tego, że oficjalnie nie są ze sobą razem. Jednak widząc te dwie aktorki obok siebie, nie można zignorować bliskości ich przyjaźni i radości, jaką czerpią ze wspólnego spotkania. 

Tak w skrócie prezentują się dwie bardzo ciekawe aktorki. Nie traktujcie tego artykułu jako czegoś, co rozbudzi dyskusje pod tytułem „Fan Yuri pairinguje prawdziwych seiyuu, obrzydliwe”. Jestem po prostu zaciekawiony ich relacją i cieszy mnie każdy moment, w którym widzę te dwie postaci obok siebie z uśmiechem na ustach. Niech ich przyjaźń trwa wiecznie, bo tak pozytywnych postaci w świecie Seiyuu nie widziałem od dawna!

 PS. Następny „odcinek” artykułu również będzie o parze, jednak będzie to coś, co nie jest oficjalne, ale wszyscy wiedzą swoje 😛

Podziel się informacjami na:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *