Japonia coraz bardziej otwiera się na rynki światowe. Niestety na razie jest to głównie rynek amerykański. Dowodem na to są coraz częstsze konwenty, koncerty oraz eventy organizowane w Stanach Zjednoczonych. Ostatnio do grona tych wydarzeń dołączył „2.5 Dimensional Musical Entertainment” (2.5D musical). Jest to rodzaj japońskiej nowoczesnej produkcji teatru muzycznego, oparty głównie na anime, mangach lub grach. Termin 2.5D powstał, aby określić musical przedstawiający historie postaci 2D w realnej formie przy udziale żywych aktorów.

„Pretty Guardian Sailor Moon The Super Live” był pierwszym przykładem w Ameryce tego dość młodego, ale szybko rozwijającego się fenomenu z Japonii. Pierwszy pokaz miał miejsce 24 marca w Warner Theatre w Waszyngtonie, a kolejne występy odbywały się od 29 do 30 marca w PlayStation Theatre w sercu Times Square. Dobrze znane na całym świecie Czarodziejki z Księżyca okazały się strzałem w dziesiątkę. Bilety na wszystkie cztery koncerty wyprzedały się w ciągu kilku tygodni, a ludzie zjeżdżali się z ponad 40 stanów, aby móc z bliska zobaczyć swoje ulubione bohaterki.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że Europa, w tym również Polska, stanie się atrakcyjnym rynkiem dla japońskiej sceny rozrywkowej i doczekamy się takich wydarzeń bliżej nas.

Podziel się informacjami na:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *