http-hypebeast.comimage201706tw-rich-chigga-ranks-drake-albums-video

Pochodzący z Indonezji Rich Chigga z pomocą wytwórni 88rising wydał kawałek „Glow Like Dat”, który mocno różni się od dotychczasowych klimatów, w jakich utrzymywał swoje utwory.

Pod pseudonimem artystycznym kryje się Brian Imanuel. Uznanie i popularność zdobył w lutym zeszłego roku, gdy znani amerykańscy raperzy, tacy jak Ghostface Killah, 21 Savage i wielu innych, docenili jego debiutancki singiel „Dat $tick”. Indonezyjczyk w swojej twórczości inspiruje się współczesnym amerykańskim rapem, a w szczególności jego mniej znanymi przedstawicielami, których utwory charakteryzują między innymi agresywna warstwa liryczna, często o tematyce związanej z ulicznymi gangami, podkład przywodzący na myśl trap oraz specyficzny rodzaj flow – Ayy Flow, który pojawił się w tym gatunku ostatnimi laty. Polega on na kończeniu lub zaczynaniu wersów zawołaniem „ayy”, które tworzy ciekawą klamrę kompozycyjną.

O ile pod względem podkładu i flow „Glow Like Dat” nie wychodzi przed szereg, to zupełnie inaczej ma się sprawa słów piosenki. Dotychczas Rich Chigga śpiewał o agresji i gangach, lecz teraz zupełnie zaskoczył fanów. Zaśpiewał o miłości, a raczej o jej aspekcie jakim jest odrzucenie.

Piosenka jest swego rodzaju rozliczeniem się z przeszłością, sposobem na poradzenie sobie z pustką jaką Brian czuł po tym, gdy dziewczyna, którą kochał rzuciła go. Teraz nie wierzy już w związki. Jednak z drugiej strony sam twierdzi, że to nieco głupie stwierdzenie, bo przecież był tylko w jednym związku i na dodatek był to związek na odległość. Lecz nie ulega wątpliwości, że ze złamanego, młodego serca wypłynął chyba najbardziej liryczny i poetycki kawałek w dorobku azjatyckiego rapera.

Poniżej możecie sprawdzić jak brzmią słowa pełne uczuć w tej aranżacji muzycznej oraz porównać sobie najnowszy utwór z resztą twórczości.

Autor newsa: Shasi

„Glow Like Dat”:

Playlista:

Podziel się informacjami na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *