W gry na komórki nie grywam często. Zawsze, kiedy zaczynam swoją grę na telefonie, potrzebuje czegoś szybkiego, bądź czegoś, co nie wymaga sporo czasu, aby cokolwiek osiągnąć i dobrze się bawić. Najczęściej grywam w mobilną wersję PUBG, Bang Dream czy clickery. Czasami jednak, sięgam po produkty, które nie wymagają dużego wkładu w grę a bawią. Takimi grami są gry japońskie, które postanowiłem krótko opisywać w ramach nowej serii „Pierwsze spojrzenie”.

Na dzisiejszy ruszt idzie jeszcze gorąca gra Bushiroad oraz Ateam, czyli Shoujo Kageki Revue Starlight -ReLive-. Gra na podstawie anime  Shoujo Kageki Revue Starlight, które jest połączeniem mahou shoujo, slice of life i… musicalu!

Menu główne gry

Jeżeli znacie japońskie mobline gry akcji to wiecie jak to wygląda. Shoujo Kageki Revue Starlight to typowy dla tego kraju klikacz z elementami gacha, visual novelki oraz walki turowej. W grze przeczytamy historie kampanii, które zostały przedstawione w klasycznej już technologii Live2D, która ukazuje bohaterki w pełnym trójwymiarze z adekwatnymi animacjami. Po przeczytaniu historii, zostajemy przeniesieni do ekranu walki, która wygląda tutaj dość ciekawie!

Walka przedstawiona jest w ładnym trójwymiarowym chibi, a prowadzona jest w sposób turowy. Na początku każdej tury wybieramy odpowiednie ataki bohaterek, które znajdują się w naszej drużynie. Ataki dzielą się na trzy typy – ofensywne, defensywne i pomocnicze. Ofensywne zadają obrażenia przeciwnikom, defensywne wzmacniają obronę danej postaci natomiast pomocnicze leczą i buffują bohaterki. Ataki wrzucamy do specjalnej komory, która znajduje się na górze ekranu. Komora ta, ma sześć pól, natomiast każdy atak zajmuje odpowiednią ilość komory, liczba ta określana jest siłą ataku lub czaru (a ukazywana jest w lewym górnym rogu bohaterki). Po wybraniu odpowiednich ataków, gra przechodzi w tryb walki, gdzie bohaterki trzaskają przeciwników a przeciwnicy bohaterki w odpowiednich turach. Po wypełnieniu odpowiedniego paska, możemy uruchomić tryb CLIMAX, który wzmacnia bohaterki i rozpoczyna tytułowy występ.

Występ powoduje zmianę utworu, który przygrywa nam w tle na taki, który wybraliśmy podczas tworzenia drużyny. Każdy utwór dodaje inne bonusy, dlatego warto jest stworzyć kilka drużyn z kilkoma piosenkami, które przydadzą się na innych przeciwników. Podczas trwania utworu (który żywcem wyjęty jest z „występów” w anime) możemy skomponować specjalne kombo bohaterek, które aktywuje specjalny atak, powodujący masywne obrażenia. Po kilku turach występ kończy się a my wracamy do normalności i powodujemy podstawowe obrażenia.

Po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów doświadczenia, możemy zlevelować naszą bohaterkę w specjalnym drzewku umiejętności, który zwiększa odpowiednie statystyki danej postaci. Nie powiem, że jest to coś, co przypomina mi trochę buildy do gier MOBA. Oczywiście co to za japońska gra bez gacha! Ekran gacha w dniu premiery nie wgląda zbyt imponująco, ale na pewno posiada sporo ciekawych postaci z bardzo ciekawymi artami, niech za przykład będzie karta, którą wylosowałem przed pisaniem tego artykułu:

Nie da się odmówić uroku tej grze. Nie jestem tutaj od oceniania tych gier, jednak sądząc po tym, co potrafi zrobić Bushiroad ze swoimi projektami myślę, że gra pociągnie jeszcze długo, zanim coś się zepsuje i ludzie przestaną w nią grać. Częste update, nowe piosenki i eventy to coś, co będzie trzymało przy grze zapalonych fanów projektu!

Podziel się informacjami na:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *