Witajcie bardzo serdecznie, jak pewnie dobrze wiecie 8-9 listopada 2016 roku w Poznaniu odbył się Japanicon. Zachęcony edycją z poprzedniego roku postanowiłem wybrać się i w tym, aby sprawdzić jak to się prezentuje. Wspomnę o pewnych problemach o których większość z was może nie wiedzieć.

Jednym z nich był brak kontaktu z większą ilością mediów, po prostu brak dla nich wejściówek z powodu problemów wewnątrz organizacji Miohi, nie mam zamiaru tutaj wyciągać brudów. Po prostu samo to zachowanie było bardzo nieprofesjonalne i nie przystoi grupie, która od lat tworzy świetne konwenty, ba, jest twórcą jednego z największego konwentu mangi i anime w Polsce, czyli Magnificonu.

Nie zostałem jednak zrażony, zakupiłem wejściówkę i ruszyłem na podbój konwentu. Trzeba przyznać całkiem szczerze, że gimnazjum w którym organizowany jest Poznański konwent jest bardzo dobrze zorganizowane, wystawcy, sale prelekcyjne czy main oraz prysznice. Ma to moim zdaniem ręce i nogi. Pośród wystawców mieliśmy konwentowy standard, którego wszędzie pełno i każdy z nas zna. Atrakcji było dużo i pewnie każdy znalazł by coś dla siebie. Chciałbym tutaj wspomnieć niestety o sali Cosplay, która lekko poleciała sobie z uczestnikami, po prostu nie przychodząc do swojej własnej sali na swoje własne atrakcje, co moim zdaniem świadczy o zwykłym olaniu. Tak samo karaoke, które miało odbyć się w Mainie ale ostatecznie nic nie było. Ogólnie jeśli chodzi o wieczorne atrakcje oraz nocne, to Japanicon zaliczył ogromny minus i wpadkę i powiem to szczerze. Dawno tak się nie nudziłem w nocy na żadnym konwencie, po prostu nie było co robić.

Jak można podsumować więc taki konwent, pomimo błędów i wpadek konwnentowicze wydawali się zadowoleni. Ja oczywiście o wpadkach wiedziałem, ale inni którzy przyjechali miło spędzić czas, nie narzekali. Moim skromnym zdaniem konwent ten nie był gotowy, powinien odbyć się za miesiąc. Jednak jest to tylko moja opinia.

Autor: UWO

Podziel się informacjami na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *