Witam, oto przed Wami kolejny post o mangach Shūkan Shōnen Jump. Tym razem pozwoliłam sobie sięgnąć po prawdziwą perłę spośród pereł 😀 One Piece! 

Trochę o Shōnen Jump:

Shūkan Shōnen Jump (jap週刊少年ジャンプ Shūkan Shōnen Janpu, ang. Weekly Shōnen Jump) – japoński tygodnik z mangami shōnen wydawany przez Shūeishę w ramach magazynu Jump. Pierwszy numer ukazał się 2 lipca 1968 roku, co czyni go jednym z najstarszych magazynów o tematyce mangi w Japonii. Rozdziały, ukazywane w magazynie są zbierane i publikowane jako tomiki w Jump Comics co 2-3 miesiące.

Redaktorem naczelnym jest Yoshihisa Heishi. Średni nakład tygodnika w 2016 roku oscylował w okolicach 2 141 000 egzemplarzy.

One Piece Anime

One Piece zostało stworzone przez Eiichirō Odę. Pierwszy rozdział mangi pod tym tutułem ukazał się w roku 1997 na przełomie magazynu Shūkan Shōnen Jump. Dwa lata później, czyli w roku 1999 wyszedł pierwszy odcinek serii, wykonany przez Toei Animation. Cała fabuła miała podobno trwać do maksymalnie 5 lat, jednak popularność jaką tytuł zdobył, sprawiła że żyje on do dnia dziesiejszego, ciesząc przy tym fanów z całego świata.

Trochę o fabule:

To historia pirackiej załogi Słomianego Kapelusza (Mugiwara no Ichimi), a przede wszystkim ich kapitana zwanego Monkey.D.Luffy. I całą opowieść napędza właśnie jego wielkie marzenie, aby stać się Królem Piratów i odnaleźć największy skarb na świecie. Fabułę rozpoczyna dość śmieszny wypadek, gdy nasz Luffy zjada diabelski owoc zwany Gomu Gomu, który zamienia jego ciało w gumę. Jest bardzo giętkie i rozciąga się tak jak ta seria. 😀

Moon Fox

Ciężko mi moi kochani, napisać coś o tej serii, bo sama zabieram się za nią od 2 lat ;D Widziałam raptem 30 odcinków, na 818 wydanych. Także dużo przede mną. Jako najczęściej komentarze tej serii przeze mnie zasłyszane dowiedziałam się, iż to duży świat posiadający wiele barwnych postaci i historii. I wszystko to jest podobno jedyne w swoim rodzaju. Na co czekać? Trzeba sprawdzić! W końcu nie bez powodu jest to seria bijąca rekordy oglądalności i sprzedaży w całej Japonii i nie tylko.

Życzymy miłego czytania i oglądania 🙂
Radio Anime24
Kon-Kon
Podziel się informacjami na:
error

2 thoughts on “Mangi Shūkan Shōnen Jump: ONE PIECE”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *