Witam, chciałam napisać o popularnych mangach magazynu Shūkan Shōnen Jump i to już trzecia z nich.

Trochę o Shōnen Jump:

Shūkan Shōnen Jump (jap週刊少年ジャンプ Shūkan Shōnen Janpu, ang. Weekly Shōnen Jump) – japoński tygodnik z mangami shōnen, wydawany przez Shūeishę w ramach magazynu Jump. Pierwszy numer ukazał się 2 lipca 1968 roku, co czyni go jednym z najstarszych magazynów o tematyce mangi w Japonii. Rozdziały ukazywane w magazynie są zbierane i publikowane jako tomiki w Jump Comics co 2-3 miesiące.

Redaktorem naczelnym jest Yoshihisa Heishi. Średni nakład tygodnika w 2016 roku oscylował w okolicach 2 141 000 egzemplarzy.

My Hero Academia Anime

Premiera tej serii odbyła się 3 kwietnia 2016r. i od tamtej pory posiada ona 2 sezony. W planach jest również 3 sezon. Za produkcję odpowiada studio Bones oraz główny reżyser Kenji Nagasaki. Całość powstała na podstawie mangii o tym samym tytule autorstwa Kōhei Horikoshi. Manga posiada już na koncie 2 nagorody: Sugoi Japan Award i Japan Expo Awards. W Polsce licencję na wydawanie posiada wydawnictwo Waneko.

Trochę o fabule:

Mamy świat, w którym możliwe jest zostanie super bohaterem! Dokładnie w tym świecie żyje nasz główny protagonista Izuku Midoriya. Oczywiście stanie się owym herosem jest jego marzeniem. Jednak nic nie może być tak proste, bo nie posiada on bowiem żadnej mocy! Lecz to go nie powstrzyma. Chcąc podążać za ścieżką swojego idola, młody chłopiec zmierzy się z wieloma przeciwnościami losu, przejdzie wiele prób i stoczy wiele bitew.

Moon Fox

Zapewne domyślacie się, że jestem fanem serii. 😉 Jest to typowy shonen. Wszystko, co może, skupia się na akcji i jest to według mnie zaletą. Szybkie tempo wydarzeń jest połączone też z całkiem ciekawą fabułą. Jednak motyw samego ''bohatera'' w anime jest dość oklepany. Mimo wszystko wciąga, dodaje radości i przyjemnie zapycha czas fanów. Nie ma co się bać, trzeba serię brać! Póki gorąca. 😀

Życzymy miłego czytania i oglądania. 🙂
Radio Anime24
Kon-Kon
Podziel się informacjami na:

One thought on “Mangi Shūkan Shōnen Jump: MY HERO ACADEMIA”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *