Witam, oto drugi post o popularnych mangach z magazynu Shūkan Shōnen Jump. Tym razem będzie o ”perełce”, czyli Gintamie. Wszystko i nic. 😀

Trochę o Shōnen Jump:

Shūkan Shōnen Jump (jap週刊少年ジャンプ Shūkan Shōnen Janpu, ang. Weekly Shōnen Jump) – japoński tygodnik z mangami shōnen wydawany przez Shūeishę w ramach magazynu Jump. Pierwszy numer ukazał się 2 lipca 1968 roku, co czyni go jednym z najstarszych magazynów o tematyce mangi w Japonii. Rozdziały ukazywane w magazynie są zbierane i publikowane jako tomiki w Jump Comics co 2-3 miesiące.

Redaktorem naczelnym jest Yoshihisa Heishi. Średni nakład tygodnika w 2016 roku oscylował w okolicach 2 141 000 egzemplarzy.

Gintama

Gintama (jap. 銀魂), dosł. „Srebrna dusza”) – manga Hideakiego Sorachi'ego. Istnieje także anime na jej podstawie o tej samej nazwie. Swoją karierę zaczęła w grudniu 2003 roku na stronach Shūkan Shōnen Jump. Natomiast kilka lat później, po pozytywnym przyjęciu przez fanów, ukazała się w stacjach: Animax oraz TV Tokyo. Dokładna data premiery serii to 4 kwietnia 2006 roku. Manga za to cieszy się taką popularnością, że cały czas jest wydawana i została ikoną magazynu Shōnen Jump. Na ten moment produkcja posiada 328 odcinków zawartych w kilku sezonach.

Trochę o fabule:

Akcja Gintamy ma miejsce w Edo. Japonia była nazywana Ziemią Samurajów do czasu, kiedy przybyli kosmici zwani Amanto. Po długich walkach Ziemia przegrała i stała się ich zdobyczą. Dla zgaszenia resztki bojowej natury i chęci walki zakazano używania mieczy. Samurajowie stanowiący niegdyś potęgę Japonii podupadli na sile - to jest wprowadzenie do serii. Anime natomiast opowiada głównie o losach Gintoki'ego, który jest najemnikiem. Jako pierwszy dołącza do niego Shinpachi posiadający rodzinne dojo i stanie się ono ogniwem, dzięki któremu pozna naszego samozwańczego samuraja. Trzecią osobą należącą do organizacji Gintoki'ego jest Kagura, która należy do najsilniejszego klanu w całej galaktyce – Yato. Chcę jednak napomknąć, że nie występuje tu ciągła fabuła. Każdy odcinek zawiera zazwyczaj całkowicie inną historię a odcinki są ze sobą ledwo powiązane. Wyjątkiem są od czasu do czasu pokazujące się dłuższe epizody, często wracające do głównego wątku fabularnego związanego z przeszłością Gintoki'ego. Trwają one wtedy zazwyczaj kilka odcinków by znowu zniknąć za horyzontem parodii.

Moon Fox

Moja opinia będzie niczym reklama, heh. Jednak po prostu kocham tę serię. Nic mi tak nie poprawia złego dnia jak ona. Jest to parodia wszystkich anime, jakie istnieją i nie tylko. 😀 Jak już się zabiorę za poważną fabułę, zjadam ją na raz. Wciąga. Jednak jest to na pewno nie anime dla każdego. Gintama posiada specyficzny japoński humor. Mimo wszystko zachęcam do zapoznania się z nim. Warto zaryzykować, słowo. Informuję też, że naciśnięcie logo Gintamy powyżej przeniesie was na oficjalną stronę projektu - natomiast w opisie Shūkan Shōnen Jump zaklinowane są oficjalne strony Magazynów.

Życzymy miłego czytania i oglądania 🙂
Radio Anime24
Kon-Kon
Podziel się informacjami na:

6 thoughts on “Mangi Shūkan Shōnen Jump: GINTAMA”

    1. Warto spróbować, nie trzeba oglądać na raz 🙂 A na pewno cię rozśmieszy w zły dzień. Ja zawsze wracam do Gintamy co jakiś czas by poprawić sobie humor 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *