Witam, gdy chciałam napisać o popularnych mangach z magazynu Shūkan Shōnen Jump,  okazało się że jedna z nich miała niedawno telewizyjną premierę, mowa o Black Clover. I to za nią dziś się wezmę.

Trochę o Shōnen Jump:

Shūkan Shōnen Jump (jap週刊少年ジャンプ Shūkan Shōnen Janpu, ang. Weekly Shōnen Jump) – japoński tygodnik z mangami shōnen wydawany przez Shūeishę w ramach magazynu Jump. Pierwszy numer ukazał się 2 lipca 1968 roku, co czyni go jednym z najstarszych magazynów o tematyce mangi w Japonii. Rozdziały, ukazywane w magazynie są zbierane i publikowane jako tomiki w Jump Comics co 2-3 miesiące.

Redaktorem naczelnym jest Yoshihisa Heishi. Średni nakład tygodnika w 2016 roku oscylował w okolicach 2 141 000 egzemplarzy.

Black Clover Anime

Black Clover to anime studia Pierrot wydane na podstawie mangi Yuuki Tabaty. Pracowali przy nim ludzie od takich perełek jak: Twin Star Exorcists, Bleach, Naruto. Premiera miała miejsce w październiku tego roku, na TV Tokyo. Nie poinformowano o długości serii, jednakże biorąc pod uwagę mangę możemy być spokojni. Do tej pory ukazało się ponad 100 rozdziałów, więc produkcja raczej szybko się nie skończy.

Trochę o fabule:

Głównym bohaterem jest chłopiec Asta, który marzy o zostaniu najsilniejszym magiem. Na początku historii dowiadujemy się, że problemem gównego bohatera jest to, że nie umie używać magii. Szczęście jednak jest po jego stronie - otrzymuje niesamowicie rzadki artefakt, który ma zdolność negowania mocy magicznej. Czy pomoże mu to podążać za marzeniem? Tego wam nie powiem, jednak na pewno da z siebie 200%.

Moon Fox

Osobiście uważam, że produkcja jest  wzorowana na Fairy Tail oraz One Piece i to fanów tych tytułów, najbardziej zachęcam do oglądania Black Clover, gdyż z pewnością trafi w ich gusta. 🙂 Jednak moją zachętę, oczywiście kieruję do wszystkich fanów japońskiej animacji. Informuję też, że naciśnięcie na czarną koniczynkę powyżej, przeniesie was na oficjalną stronę projektu. Natomiast w opisie Shūkan Shōnen Jump, zaklinowane są oficjalne strony Magazynów.

Życzymy miłego czytania i oglądania 🙂
Radio Anime24
Kon-Kon
Podziel się informacjami na:
error

8 thoughts on “Mangi Shūkan Shōnen Jump: BLACK CLOVER”

  1. Widziałem pierwsze odcinki, słabo się zapowiada, główny bohater krzyczy i krzyczy i, nie zgadniecie krzyczy, a drugi nie mówi nic. Tak to zostawię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *