Czas na kolejne „pierwsze wrażenia”! Na dzisiejszy ruszt idzie kolejna sportówka, która może zebrać całkiem sporo fanów wokół siebie. Panie i Panowie, oto Harukana Receive!

Harukana Receive opowiada historię Haruki – dziewczyny, która właśnie przeprowadziła się na Okinawe, ze względu na pracę swojej matki, która musiała wyjechać za granicę. Tam spotyka swoją starą kuzynkę – Kanate, która z jakiegoś powodu wydaje się być zamknięta w sobie. Po jakimś czasie, główna bohaterka spotyka dwie dziewczyny grające w siatkówkę plażową i… zostaje wciągnięta w ten sport! Jako, że siatkówka plażowa to sport dla dwóch osób, do jej drużyny dołącza jej kuzynka, która jak się okazuje, ma doświadczenie w tej dyscyplinie!

Tak w skrócie wygląda fabuła Harukana Receive. Jest to tak naprawdę anime, na które bardzo czekałem. Nie ze względu na to, że jest to kobieca siatkówka plażowa, ale ze względu na to, że w końcu doczekałem się anime o „siatce” bez żadnych supermocy, czy wkurzających głównych bohaterów!

Haruka wydaje się być naprawdę miłą bohaterką. Ma parę wad, ale nie wydaje się być mega op najlepszą zawodniczką od samego początku. Nauczyła się podstaw siatkówki i zamierza brnąć dalej w tą stronę, aby którymś razem stanąć naprzeciw drużynie, dzięki której została wciągnięta w ten sport. Jej kuzynka, Kanata również wydaje się spoko dziewczyną. Niska, jednak doświadczona zawodniczka zawsze przyda się do nauki techniki. Kanata jednak jest zamknięta w sobie, co spowodowane jest zapewne śmiercią jej rodziców, co zostało potwierdzone na końcu odcinka. W anime pojawiają się nawet licencjonowane piłki Mikasa, czyli oficjalnych piłek siatkówki oraz siatkówki plażowej – niby detal a cieszy.  Naprawdę bardzo podoba mi się kreska w tym anime, a szczególnie oczy. Spójrzcie na to!

Każda postać ma tutaj charakterystyczne dolne części oczu, które różnią się kolorem. Z jednej strony może to przeszkadzać, ale z drugiej, działa to bardzo hipnotycznie! Tak samo reagowałem na oczy Lucoa z Kobayashi-san chi no Maid Dragon – hipnotyzowały mnie i przyciągały wzrok na tym właśnie elemencie. CG jest widoczne, ale nie przeszkadza tu tak bardzo. Może to być spowodowane moim przyzwyczajeniem do tego stylu, ale patrząc na to z zewnątrz nie powinno być tak źle.

Co sądzicie o Harukana Receive? Oczekujecie innych odcinków czy dacie sobie z tą serią spokój?

Na dole zostawiam jeszcze kilka zrzutów z pierwszego odcinka tego anime.

Podziel się informacjami na:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *