Japońskie wydawnictwo Shueisha poinformowała na swojej stronie internetowej, iż manga „Rurouni Kenshin”, a dokładniej „Rurouni Kenshin: Hokkaido Arc”, która pojawia się na łamach magazynu Jump SQ przechodzi na tzw. wstrzymanie z powodu oskarżenia jakie padło na autora mangi.

Ostatni rozdział pojawi się 4 grudnia w styczniowym numerze magazynu, w obecnej chwili nie wiadomo kiedy zostanie wznowiona serializacja. Warto zaznaczyć, iż kolejny sezon przygód Kenshina pojawił się całkiem niedawno, dokładnie we wrześniu.

Autor, tj. Nabuhiro Watsuki (w rzeczywistości Nabuhiro Nishiwaki) wraz ze swoją żoną, a jednocześnie współautorem Kaoru Kurosaki wydaje mangę od 1994 roku.

Z udostępnionych informacji przez tokijską policję, wynika iż 47-letni autor posiadał w swoim apartamencie kilka płyt DVD z udziałem nieletnich dziewcząt „w wieku zbliżonym do ostatniej klasy szkoły podstawowej oraz najpóźniej do drugiej klasy gimnazjum”. Jak sam stwierdził podejrzany, właśnie lubi dziewczyny w takim wieku. Wg policji mangaka posiadał płyty od lipca 2015 roku.

Co na to jego żona i jednocześnie współpracowniczka, współautorka… Nie wiadomo oraz to, czy zarzuty zostaną oficjalnie przedstawione, gdyż jest kilka niejasności. Autorowi grozi rok pozbawienia wolności oraz kara 1 mln jenów (ok. 8800 dolarów US).

Manga sama w sobie jest ciekawa i wciągająca, ale szkoda by została urwana, ale cóż… niech wszystko się wyjaśni… i pornografia w takim wieku? Wstyd! Lata reputacji zostały mocno nadszarpnięte…

Podziel się informacjami na:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *