31556488_292532194617939_955812785239883776_n

W dniu dzisiejszym oficjalna strona projektu Bang Dream ogłosiła, iż Akesaka Satomi – Seiyuu, która stoi za głosem Rinko w projekcie, musi zrezygnować z dalszych występów w zespole w roli pianistki zespołu. Oficjalnym powodem, jaki podany został na stronie, jest fakt, iż aktorka zaczęła tracić słuch i z tygodnia na tydzień jej słuch stawał się coraz gorszy.

Nieznane są dalsze informacje. Wiemy tylko, że inna aktorka zastąpi Satomi w projekcie. To już druga osoba, która niespodziewanie opuszcza szeregi Roselii. Pierwszą osobą była Yurika Endo, która ze względu na swój stan zdrowia (prawdopodobnie były to problemy z kręgosłupem) musiała porzucić karierę.

Ogłoszono, iż aktorka odejdzie z zespołu zaraz po specjalnym wydarzeniu fanowskim we wrześniu. 

//Aktualizacja

Sprawę skomentowała sama Satomi Akesaka. Satomi czuję się już lepiej, jednak posiada ona wadę słuchu, która czasowo zagłusza jej zdolność słyszenia. Satomi bardzo chciała nadal uczestniczyć w projekcie, jednak lekarze stanowczo odradzają jej dalszej gry w zespole, ze względu na podatność słuchu na głośne dźwięki. Nie oznacza to jednak, że Satomi nie usłyszymy w głośnikach – jej role jako seiyuu w innych projektach są nadal aktualne, więc z jej chorobą nie jest jednak tak źle. Pozostaje tylko życzyć Satomi pełnego powrotu do zdrowia!

Podziel się informacjami na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *